Pročištění éterického těla

Éterické tělo je tělo éterického dvojníka. Toto tělo přesahuje fyzické a můžeme ho označit za významnou část aury neboli energetického pole, které je kolem každého jedince. Jeho velmi důležitá funkce je ta, že působí jako energetický a komunikační prostředník mezi fyzickým tělem a vyššími těly. Jeho očista je poměrně snadná, i když nevýhoda je ta, že se snadno znečistí vzhledem k tomu, že jím protéká mnoho proudů energie z okolí (negativní energie ostatních lidí či míst) a také strava jako maso, tabák, alkohol a drogy.

Nejsnadnější způsob očisty a udržení éterického těla v čistém stavu je nosit křišťál.

Prána, Samana, Apana, Udana, Vjána


1) Prána - působí v linii partie těla od nosu k srdci a má zvláštní vztah k ústům a řeči, k srdci a plícím.

2) Samana- působí v linii partie těla od srdce k solárnímu plexu. Týká se především potravy a vůbec vyživování těla. Má zvláštní vztah k žaludku.

3) Apana - ovládá krajinu od solárního plexu k chodidlům. Týká se především všech vylučovacích orgánů, vyměšování a rození. Má tedy zvláštní vztah k pohlavním orgánům a vylučovacím orgánům.

4) Udana - ovládá krajinu mezi nosem a vrcholkem hlavy. Má zvláštní vztah k mozku, nosu a očím. Je-li správně ovládána koordinuje vitální dechy a správné zacházení s nimi.

5) Vjána - je termín, který označuje celkový souhrn veškeré pránické energie, která je stejnoměrně rozdělována do celého těla. Jejím nástrojem jsou tisíce nádí, které jsou v těle. Má výrazný vztah k cévám, žilám a tepnám.

Éterické tělo je silové neboli vitální tělo. Proniká každou částí hustého nosiče neboli fyzického těla. Podle povahy síly, která vyzařuje z éterického těla, podle činnosti této síly v éterickém těle, podle živosti či malátnosti většiny důležitých částí éterického těla (center podel páteře) bude vypadat odpovídající aktivita fyzického těla.

Zpět na hlavní stranu