Sattvická vegetariánská strava

"Nechť je lék potravou a potrava lékem." Hippokrates

Sattvická potrava je vhodná pro meditaci. Prodlužuje život a mysl je po ní čistá a klidná. Obecně vegetariánská strava. Ovoce a zelenina, které dodávají životní energii (spojení se sluncem). Dále mléko (sýry, máslo), med, celozrnný chléb, pomeranče (a hlavně pomeranče), banány, rozinky, ořechy, brambory, neloupaná rýže, obilniny, luštěniny...

Ovesné vločky jsou ceněny především pro svůj obsah bílkovin, tuků, minerálních látek, vitamínů skupiny B, vápníku, železa, fosforu a lecitinu. Ovesné vločky se vyrábějí loupáním ovsa z napařovaných obilek. Skládají se přibližně ze 66,5 % sacharidů, 14,4 % bílkovin a 6,8 % tuku.

  • Pití citrónové šťávy po ránu čistí krev, neutralizuje žaludeční šťávy, blahodárně působí na játra očista jater a žlučníku
  • Zelený čaj pomáhá rozproudit energie v těle, obsahuje silné antioxidanty (zpomaluje stárnutí), biostimulátor... Přeměňuje tamas na radžas.
  • Heřmánek obsahuje látky působící na stejné části mozku (amygdala) a nervového systému jako léky, které jsou podávány proti úzkostným stavům. Uklidňuje. Sattvický čaj.
  • Meduňka Elixír mládí. Princ Llevellyn z Glamorganu pil meduňkový čaj denně po celých 108 let svého života. Očista žlučníku, uklidňuje radžas.
  • Mateřídouška očista plic, pomáhá při odvykání kouření, silné antiseptické a antibakteriální účinky, reguluje vylučování moči.
  • Šípkový čaj obsahuje velké množství vitamínu C, osvěžuje, léčí únavu, záněty močových cest a ledvin. Očista ledvin a močových cest.
  • Ostropestřec mariánský léčí přetížená, ztučnělá a ztvrdlá játra (steatóza a cirhóza), regeneruje jaterní buňky, chrání játra před poškozením toxiny.
  • Řepík Ve středověku se používal k léčbě alkoholismu, jater a sleziny. Silný protizánětlivý a svíravý účinek. Používá se i na léčení rozedmy plic. Rozpouští ledvinové a žlučové kameny.
    Řepík odpuzuje všechny formy negativní energie. Nejvíce se používal při spirituální a psychické léčbě, zvláště osob, jejichž poruchu způsobil duševní pohyb v iracionálních oblastech a které přitahovaly negativní entity, což vedlo k depresi , letargii a odčerpání fyzické i duševní energie. Pro tyto účely se řepík přidával do koupelí nebo pil jako čaj.

Hojné používání vody, zevně i vnitřně, je životně důležité (voda smývá negativní energii).

Pití rozmrzlé čistící vody - tvorba velmi čisté vody

Popis účinků léčivých čajů
Duchovní účinky bylin podle tradice
Rozdělení bylin podle planet
Obsah minerálů a vitamínů v zelenině
Léčivé účinky čajů